Dlatego tak mówi PAN: Jeśli zawrócisz, wtedy zawrócę cię, abyś stał przede mną. I jeśli odłączysz to, co cenne, od tego, co nikczemne, będziesz jakby moimi ustami. Niech oni zawrócą do ciebie, ale ty nie zawracaj do nich.
Jr 15,19-20

Pan mi mówi: „Idziesz dobrze, w dobrym kierunku. Nie zawracaj, aby iść razem z innymi, raczej niech oni zawrócą, aby iść razem z Tobą. Jesteś w czasie i w trakcie odłączania tego co cenne od tego co nikczemne”.

Wchodźcie przez ciasną bramę. Szeroka bowiem jest brama i przestronna droga, która prowadzi na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Ciasna bowiem jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.
Mt 7,13-14

Więc nie powinienem stać w miejscu i nie powinienem zawracać, nawet gdy widzę, że wszyscy wokoło idą w innym kierunku. Bo Pan mi mówi:

A uczynię cię dla tego ludu warownym murem spiżowym. Będą walczyć przeciwko tobie, ale cię nie przemogą, bo ja jestem z tobą, aby cię wybawić i ocalić, mówi Pan. Wyrwę cię z rąk niegodziwców i odkupię cię z rąk okrutników.
Jr 15,20-21

Dobrze idziesz
Tagi: