Rozeszła się twoja sława między narodami dzięki twojej piękności, bo była ona doskonała z powodu ozdób, którymi cię wyposażyłem – wyrocznia Pana Boga.

Ez 16,14

Piękno i godność człowieka pochodzi jedynie od Boga, który nas przyozdabia darami swojej łaski. Sami z siebie jesteśmy jak niechciany płód (Ez 16,4-5). Bez Bożej interwencji, o której mówił i którą zapowiadał w całym Starym Testamencie, i której dokonał dwa tysiące lat temu na Golgocie, po prostu byśmy umarli. Bóg ulitował się nad nami widząc naszą bezsilność. To On wyrzekł nad nami słowa życia: „Żyj i rośnij”.

Oto Ja przechodziłem obok ciebie i ujrzałem cię, jak szamotałeś się we krwi. Rzekłem do ciebie, gdy byłeś we krwi: Żyj, rośnij! (Ez 16,6)

To dzięki nowemu przymierzu, które zawarł z nami Bóg (zaślubiny z Jezusem – Oblubieńcem), możemy wieść owocne życie i wzrastać w wewnętrznym pięknie.

Oto cała prawda o nas:

Cała nasza godność, piękno wewnętrzne, umiejętności, mądrość, kreatywność, zdolności, autorytet itp. – pochodzą w całości od Boga. To Jezus jest w nas pełen godności, piękny wewnętrznie, pełen umiejętności, mądry, kreatywny, zdolny, pełen autorytetu…

Piękno człowieka
Tagi: