Najpierw było przygotowanie:

W październiku 2016 skierowaliśmy wraz z proboszczem, ks. Stanisławem, następującą prośbę do parafian,
o modlitewne przygotowanie ewangelizacji:


Drodzy Parafianie

witkowoWeźmy wspólnie odpowiedzialność za duchowe przygotowanie ewangelizacji, którą planujemy w naszej parafii na początku stycznia 2017 roku. Podczas tej ewangelizacji chcemy dotrzeć z Ewangelią głównie do tych, których brakuje na naszych Mszach Świętych: wątpiących, zagubionych, niewierzących.
Żeby ziarno Słowa Bożego mogło w nich wzejść, najpierw trzeba spulchnić glebę serca. To zadanie oczywiście dla Ducha Świętego – najlepszego Ogrodnika. Ale i my możemy się włączyć poprzez naszą modlitwę – przecież Jezus nam obiecuje: „proście a otrzymacie”, a gdy On coś mówi, to jest to zawsze prawda.
Ufni w Bożą obietnicę pokażmy Bogu, że zależy nam na zagubionych braciach i siostrach w naszej Parafii. Zacznijmy więc przygotowanie tej ewangelizacji od wspólnej modlitwy (treść na odwrocie), o której codzienne odmawianie proszę teraz wszystkich parafian. Szczególną prośbę kieruję do chorych i cierpiących, aby wraz z modlitwą ofiarowali w tej intencji również swoje cierpienia.

Dziękuję i błogosławię

ks. Stanisław Mernios,
proboszcz Parafii Zwiastowania Pańskiego w Witkowie.


Potem była wspólna półroczna modlitwa:


Przekazaliśmy również modlitwę, którą parafianie mieli odmawiać przez cały okres przygotowania – ok. 6 miesięcy. Modlitwa ta była również odmawiana w podczas wszystkich niedzielnych Mszy Świętych:

Modlitwa o skuteczną ewangelizację

praying-hands-on-bible_web_Duchu Święty, najlepszy Ogrodniku Dusz, proszę Cię o Twoją interwencję w naszej parafii. Nie mogę i nie chcę przechodzić obojętnie wobec tych, którzy potrzebują Twojej pomocy: zagubionych, wątpiących i grzeszników. Zależy mi na tym, żeby poznali Ciebie, żeby doświadczyli Twojego miłosierdzia. Zależy mi na tym, żebyś otworzył im oczy na Twoją miłość. Proszę Cię Boże – Ty wiesz jak spulchnić glebę ich serca, Ty znasz ich po imieniu – pomóż im proszę znaleźć drogę do zbawienia.

Amen


Następnie było zaproszenie:

Przygotowaliśmy zaproszenie, które zostało przez parafian rozniesione do wszystkich mieszkańców parafii.


Zaproszenie na wspólne świętowanie

Kogo zapraszamy?

Każdego mieszkańca naszej parafii, tj. wsi: Strzebielewo, Przewłoki,  Kurcewo, Radziszewo, Witkowo Pierwsze i Witkowo Drugie. Zapraszamy każdego, kto chce usłyszeć dobrą nowinę: dużych i małych, młodych i starych, grubych i chudych, kobiety i mężczyzn, chorych i zdrowych.

Kiedy?  oraz  Gdzie?

  • 19. marca 2017, godz. 08:00 – Kościół filialny w Strzebielewie
  • 19. marca 2017, godz. 11:00 – Kościół parafialny Witkowo Pierwsze
  • 26. marca 2017, godz. 09:30 – Kościół filialny w Witkowie Drugim
  • 26. marca 2017, godz. 12:30  – Kościół filialny w Strzebielewie

Jaki program?  

Msza święta połączona ze zwiastowaniem Dobrej Nowiny, a po mszy:

  • będziemy uzdrawiali chorych,
  • będziemy błogosławili wasze finanse, waszą pracę, dzieci, młodzież, wasze małżeństwa,
  • będzie okazja porozmawiać z prowadzącymi.

Zapraszam i błogosławię
ks. Stanisław Mernios, proboszcz Parafii Zwiastowania Pańskiego w Witkowie.


A na drugiej stronie była krótka motywacja:


Jezus, nasz Jedyny Mistrz, uzdrawiał wszystkich, którzy do Niego przyszli. Nie stawiał żadnych warunków, o nic nie pytał – leczył wszystkie choroby i wszystkie niemoce. Nie dociekał jakie są przyczyny chorób, nie robił wywiadu na temat historii choroby, czy niezdrowego stylu życia “pacjenta”. Nie uzależniał uzdrowienia od tego, czy ktoś jest po spowiedzi, czy nie, czy popełniał jakieś grzechy w przeszłości, czy nie. Nie kazał przed uzdrowieniem pokutować za grzechy. Po prostu litował się nad chorymi i ich uzdrawiał. Gdy zauważył, że chorych przychodzi coraz więcej i On sam nie był w stanie wszystkich obsłużyć, najpierw wysłał dwunastu apostołów mówiąc im: “Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). A potem, gdy chorych było wciąż wielu, wezwał jeszcze innych 72. uczniów (nie byli to apostołowie) i ich też “wysłał po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. (…) Powiedział też do nich: (…) uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.” (Łk 10).
W ten sposób Jezus, jako pierwszy w historii, ustanowił ruchomą klinikę uzdrawiania chorych.
Myślisz, że czynił tak dla budowania swojej popularności w narodzie? Nie, On po prostu chciał, kochał uzdrawiać i oczywiście był pełen miłosierdzia i litował się nad tymi, którzy cierpieli na różne choroby i niemoce. Tak, jak nauczając – zwalczał grzech, tak samo uzdrawiając – usuwał choroby i niemoce wśród ludzi. Nie musisz więc być dobry, święty, pojednany z Bogiem, żeby otrzymać uzdrowienie. Nie musisz spełniać żadnych warunków, wystarczy że poprosisz, a Jezus Cię uzdrowi. Bo On wciąż chce uzdrawiać.