delikatnosc jezusa

Zapytano Go więc: „Kim Ty jesteś?”. Jezus odrzekł: „Dlaczego w ogóle z wami rozmawiam? Miałbym wiele do mówienia o was, jak i do osądzania was. Lecz Ten, który Mnie posłał, jest wiarygodny, a Ja to przekazuję światu, co usłyszałem od Niego.

J 8,25-26

Jezus im odpowiedział: „Dlaczego w ogóle z wami rozmawiam?”

Nie jest to sformułowanie typu: „po cóż strzępię sobie język, mówiąc do was”, bo Jezus nie pogardza ludźmi. Jest to pytanie wprost: „Zastanówcie się ludzie – Bóg posłał do Was swego Syna i ten Syn właśnie do was coś mówi. Zastanówcie się, po co on do was przemawia?”

„Miałbym wiele do mówienia o was, jak i do osądzania was….

Jezus zna całą prawdę o nas. Jest to prawda o naszym sercu, o naszych prawdziwych intencjach, o naszym grzechu, o naszym bałwochwalstwie i niewierności. On wie o nas wszystko. Ale Bóg Ojciec rozumie, że gdyby ta prawda została wypowiedziana na raz, to by nas to zabiło. Zabiłoby nas poczucie winy. Gdyby nam Jezus objawił w jednej chwili, jacy jesteśmy grzeszni, jacy jesteśmy brudni, to padlibyśmy martwi u Jego stóp. Teofania, objawienie się pełni chwały Bożej może być niebezpieczna, może zabić! Grzeszne serce człowieka może nie wytrzymać konfrontacji z Jego świętością.

Dlatego, z miłości do nas, Bóg objawia nam prawdę po trochu, po kawałku. Jezus nie mówi całej prawdy na raz, lecz objawia tylko ten fragment prawdy, który usłyszał od Ojca.

Delikatność Jezusa
Tagi: